Co nam w duszy gra 2019 relacja

Stowarzyszenie na Rzecz Integracji z Dziećmi i Młodzieżą Niepełnosprawną "Wszyscy Razem" we współpracy ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno- Wychowawczym w Zamościu oraz Klubem 3 Batalionu Zmechanizowanego, zorganizowało po raz szósty Regionalne Prezentacje Artystyczne Osób Niepełnosprawnych "Co nam w duszy gra…” pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Zamość. Patronat medialny sprawowała Telewizja Polska Program 3 i Kronika Tygodnia.

Wydarzenie miało miejsce 26.03.2019r. w Klubie 3 Batalionu Zmechanizowanego w Zamościu. Jak co roku głównym celem prezentacji było odkrywanie , rozwijanie i prezentowanie talentów dzieci i młodzieży niepełnosprawnej oraz integracja młodzieży  z różnych placówek z Zamościa i regionu.

Serca publiczności już na początku spotkania rozgrzał taneczny zespół „Zumba Dance” ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Zamościu. Następnie po ciepłych słowach powitania od gospodarzy uroczystości p. Bożeny Sitarz- Prezes Stowarzyszenia „Wszyscy Razem” i p. Barbary Grądkowskiej- Dyrektora SOSW w Zamościu, swoje talenty taneczne, wokalne i teatralne na scenie zaprezentowały zamojskie zespoły: „ Meteor” z Warsztatów Terapii Zajęciowej przy ulicy Orlicz Dreszera; „Misie i Gumisie” grupy przedszkolne z Ośrodka „Krok za Krokiem”; „Rockpower” z Zespołu Szkół Pondagimnazjalnych Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. Dzieci Zamojszczyzny, „Archanioły” z Warsztatu Terapii Zajęciowej Św. Michała Archanioła; „To My” z Warsztatu Terapii Zajęciowej „ Krok za krokiem”. Poza tym na scenie zagościli także Zespoły Wokalne z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Rozłopach i Lipinie Starej; Arkadia z Warsztatu Terapii Zajęciowej ze Zwierzyńca; „Muminki” i Zespół Wokalny ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Tomaszowie Lubelskim i Teartr Azumi ze Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego z Dorohuska, zespół „Urwisy” ze Specjalnego Ośrodka- Szkolno-Wychowawczego w Zamościu.

Koncert zaszczycili swoją obecnością znamienici goście, między innymi: zastępca Miasta Zamość Małgorzata Bzówka, Przewodniczący Rady Miasta Zamość Piotr Błażewicz, zastepca Dyrektora Wydziału Oświaty Jerzy Michalski,Dyrektor  Generalny PGE Dystrybucja oddział Zamość Andrzej Olborski, Dyrektor Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej Nr 1 i Nr2 w Zamościu, dyrektorzy i kierownicy placówek kulturalnych z Zamościa, dyrektorzy i kierownicy  placówek  biorących udział w prezentacjach oraz rodzice dzieci niepełnosprawnych.

Podczas występów artyści  pokazali swoje wszechstronne umiejętności, za które otrzymali gromkie barwa i wspaniałe nagrody. Poziom artystyczny wszystkich uczestników był bardzo dobry. Tancerze, piosenkarze i aktorzy dawali z siebie wszystko, sami dobrze się bawili, a z nimi publiczność.

Po tak emocjonujących występach wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

Prezentacjom towarzyszyła pokonkursowa wystawa XVII Wojewódzkiego Konkursu Twórczości „Zawsze niech będzie…”, organizowana przez Stowarzyszenie „Wszyscy Razem” i Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Zamościu.

Artystyczną imprezę wsparli sponsorzy: E.LECLERC Zamość oraz Hurtownia Odzieży Juzwex.

W dowód wdzięczności za okazaną życzliwość Zespół Taneczny Maxi Dance ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Zamościu zadedykował układ taneczny.

 

Zdjęcia zamieszczamy w naszej galerii - kliknij TUTAJ!