„Zdrowe śniadanie na co dzień”

Jednym z podstawowych założeń projektu Zosia- Samosia jest promowanie zdrowego żywienia dzieci i młodzieży w okresie dorastania. Dlatego też uczniowie i wychowawcy klas 6B, 7D, 8D Szkoły Podstawowej Nr 11 Specjalnej, a także uczniowie i wychowawca kl 3Cs Szkoły Przysposabiającej do Pracy wraz z p. Marzeną, zorganizowali w dniach 17 i 21 października 2019r warsztaty „Zdrowe śniadanie na co dzień”.

Zajęcia podzielone były na dwie części. W czwartkowy poranek uczniowie w/w klas wraz z wychowawcami wybrali się na zakupy do marketu „Społem” usytuowanego na Osiedlu Karolówka. W sklepie zakupili produkty do przygotowania zdrowych smakołyków. Niezbędną podpowiedzią okazała się lista najpotrzebniejszych rzeczy, którą przygotowała p. Ela wraz z uczniami z klasy 3Cs. Następnie w poniedziałek 21 października uczestnicy projektu Zosia- Samosia od pierwszych godzin lekcyjnych ciężko pracowali poszerzając swoje wiadomości na temat tego co znaczy zdrowe odżywianie i jaka jest rola śniadania
w diecie nastolatków. Powtórzone zostały także informacje dotyczące składników odżywczych w poszczególnych produktach żywieniowych. Po krótkiej części teoretycznej przygotowanej przez p. Gosię, wszyscy nałożyli fartuszki, umyli ręce i rozpoczęła się praktyczna części spotkania, w trakcie której powstały pyszne zdrowe kanapki, a także koktaile jogurtowo- owocowe. Kiedy tace zostały zapełnione kolorowymi kanapkami, a z dzbanków rozchodził się smakowity zapach koktajli, p. Ola i p. Marzenka zatroszczyły się o eleganckie nakrycie stołu. W podsumowaniu spotkania odbyła się oczywiście wspólna degustacja przygotowanych potraw.

Akcja dała uczniom nie tylko wspaniałą zabawę, ale również szansę na integrację grupy. Poza tym młodsi uczniowie mieli możliwość wyrabiania zdrowych nawyków żywieniowych, przekazywanych przez starszych kolegów. Natomiast wszyscy uczestnicy zwiększyli swoja świadomości nt. zdrowego odżywiania, i roli śniadania w diecie człowieka.

Projekt Zosia- Samosia objęty jest patronatem medialnym Tygodnika Zamojskiego. Pragniemy także podziękować wszystkim osobom, którzy wspierają finansowo realizację działań projektu.

 

Zdjęcia zamieszczamy w naszej galerii - kliknij TUTAJ!