11 Listopada

11 listopada przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie jest czymś trwałym, tylko czymś danym, co trzeba pielęgnować.

 

8 listopada 2019 r. uczniowie naszego Ośrodka uczestniczyli w akademii z okazji 101. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Podczas pełnej powagi i zadumy uroczystości przypomniany został okres 123 lat niewoli Polski, począwszy od dnia, kiedy nasz kraj jako niepodległe państwo przestał istnieć na mapie Europy, przez wypełnione walką o wyzwolenie dzieje narodu polskiego w okresie zaborów, aż do pamiętnej daty 11 listopada 1918 r.

 

Uczniowie, nauczyciele oraz obecni tego dnia rodzice mieli okazję wysłuchać okolicznościowe wiersze i pieśni patriotyczne. W nastrój święta wprowadziła nas również scenografia przygotowana na tę okoliczność - flaga w narodowych barwach i biało-czerwone kotyliony.

 

Nasza szkoła również włączyła się do akcji „Szkoła do hymnu” organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, która jest kontynuacją ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”. Zgromadzeni odśpiewali wspólnie cztery zwrotki hymnu.

 

Zdjęcia zamieszczamy w naszej galerii - kliknij TUTAJ!