Uwalniamy lektury ze szkolnej ławki

Spektakl, wystawa, lekcja o pisarzu, warsztaty o wojnie

-biblioteka-

miejsce, w którym można się wiele nauczyć

30 pażdziernika uczniowie klasy 5a i 6a realizujący innowację czytelniczą ,, Uwalniamy lektury ze szkolnej ławki" udali się do Książnicy Zamojskiej, aby wziąć udział w lekcji o autorze ,,Katarynki": Bolesław Prus- pisarz z naszych stron.

Pani Barbara Grabowska przedstawiła uczniom sylwetkę pisarza z Hrubieszowa. Opowiedziała o trudnym dzieciństwie bez rodziców, licznych przeprowadzkach, kłopotach materialnych oraz początkach pracy pisarskiej. Uczniowie mogli obejrzeć zdjęcia miejsc związanych z Prusem. Następnie przeglądali dostępne w Książnicy książki dla osób słabowidzących i niewidomych oraz posłuchali fragmentu audiobooka ,, Katarynki".

Tego dnia w Książnicy nasi uczniowie obejrzeli również muzyczną wersję baśni ,,Kopciuszek" w wykonaniu przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola Słoneczko. Była to okazja do powtórzenia lektury z klasy 4 oraz podziwiania pięknych strojów i układów scenicznych do różnych utworów muzycznych.

Ostatnim punktem pobytu w Książnicy było zwiedzanie wystawy pt. ,,Dzieci Zamojszczyzny: historie prawdziwe".Zdjęcia i krótkie opisy uświadomiły uczniom, jak trudny był, zwłaszcza dla dzieci, czas wojny, i jak wiele musiały one wycierpieć. Kilka dni wcześniej uczniowie kl.6a uczestniczyli w warsztatach ,, Wrzesień 1939" zorganizowanych w Bibliotece Pedagogicznej. W czasie spotkania mieli okazję poszerzyć wiedzę na temat II wojny światowej, korzystając z takich form wyrazu jak film, prezentacja multimedialna, zabawa plastyczna, kody QR i tekst literacki.

 

Zdjęcia zamieszczamy w naszej galerii - kliknij TUTAJ!