,,Uwalniamy lektury ze szkolnej ławki”

,,Uwalniamy lektury ze szkolnej ławki”

i …

zostajemy uczniami Akademii pana Kleksa- lekturowe zajęcia plastyczno-kucharskie

15 października uczniowie klasy 4a i 6a szkoły podstawowej uczestniczyli w nietypowej lekcji języka polskiego. Na dwie godziny zostali uczniami Akademii pana Kleksa.

Każdy otrzymał list od dyrektora tej niezwykłej Akademii oraz kolorową legitymację uczniowską. Pan Kleks zaprosił uczniów do szkolnej kuchni, gdzie czekała już na nich pani bibliotekarka- A. Bałka , która tym razem miała ze sobą książkę kucharską.

Rozpoczęła się lekcja przyrządzania kolorowych, owocowych koktajli. Należało odczytać przepis, wybrać składniki, odmierzyć ich właściwą ilość, posłużyć się blenderem oraz pięknie podać przygotowane napoje. Po dzwonku, kiedy koktajle zostały już wypite, pani M. Łagowska zaprosiła swoich uczniów do kolejnej zabawy-lekcji kleksografii, która rozwijała kreatywność czwarto- i szóstoklasistów. Z atramentowych plam w wyobraźni uczniów powstawały dziwne stwory.

Po lekcjach uczniowie Akademii otrzymali pochwały i…-nie, nie piątki tylko piegi, ponieważ tak właśnie profesor Kleks nagradza swoich najlepszych uczniów!

Zapewniamy, że to tylko początek lekturowej zabawy.

 

Galeria zdjęć - kliknij TUTAJ!