Światowy Dzień Zespołu Downa

21 marca obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa. W poprzednich latach dzieci i młodzież naszego Ośrodka wraz z zapraszanymi gośćmi aktywnie włączała się w te akcję poprzez artystyczne wydarzenia. Ze względu na pandemię w tym roku nie było to możliwe. Obchody przybrały inną postać.

Hasło tegorocznych obchodów na całym świecie brzmiało „We CONNECT so that we can#CONNECT” (Łączymy, abyśmy mogli połączyć). Dlatego nasi uczniowie z trisomią 21 włączyli się w akcję charytatywną „Pola nadziei”, których dochód został przeznaczony na Hospicjum Santa Galla w Łabuniach. Uczniowie pomagali w przygotowaniu i opakowywaniu słodkości, zachęcali społeczność szkolną do zakupu ciastek.

19 marca był „Dniem Kolorowych Skarpetek”. Akcja ta ma również charakter ogólnoświatowy. Część uczniów przygotowała plakaty przypominające i zachęcające do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Akcja ma na celu uświadomienie społeczeństwu, że żyją między nami osoby, które zmagają się z poczuciem odrębności i niedopasowania.

Tego dnia odbyły się również warsztaty artystyczne, podczas których uczniowie kilku klas wykonali prace przedstawiające właśnie kolorowe skarpety. Podczas wykonywania obrazów uczniowie mieli szanse porozmawiać o tolerancji i szacunku dla osób niepełnosprawnych.

23 marca na zakończenie obchodów odbyło się spotkanie integracyjno – edukacyjne dla dzieci z zespołem Downa, w czasie którego uczestnicy spędzili miło czas – bawili się i tańczyli do piosenek o tematyce wiosennej.

 

Zdjęcia publikujemy w naszej galerii - kliknij TUTAJ!