Moc Prezentów UNICEF

 Grafika dla szkół Plecak UNICE

 

W ubiegłym roku SOSW w Zamościu przystąpił do Klubu Szkół UNICEF. To inicjatywa edukacyjna, która zrzesza placówki zainteresowane propagowaniem wśród swoich podopiecznych idei niesienia pomocy najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie.

W tym roku szkolnym, w ramach Klubu Szkół UNICEF nasza placówka włączyła się do Akcji „Moc Prezentów UNICEF”. Celem akcji jest: rozwijanie świadomości dzieci i młodzieży na temat znaczenia pomocy humanitarnej i problemów mieszkańców krajów rozwijających się, kształtowanie postawy zaangażowania społecznego oraz wsparcie działań pomocowych na rzecz najbardziej potrzebujących dzieci na świecie.

W ramach projektu zostały zaplanowane zajęcia edukacyjne, podczas których uczniowie między innymi zapoznają się z działaniami UNICEF na świecie, poznają historię dzieci z Gwatemali oraz dowiedzą się jak katastrofy naturalne wpływają na życie dzieci z odległych zakątków świata.

Na stronie prezentybezpudla.pl znajduje się lista najbardziej potrzebnych produktów humanitarnych, które UNICEF dostarcza dzieciom na całym świecie. Produkty te realnie ratują zdrowie dzieci oraz poprawiają warunki ich życia. Każdy może wybrać z listy konkretny produkt-prezent, który chce podarować. Produkty-prezenty są bardzo zróżnicowane, od moskitiery, przez apteczkę pierwszej pomocy, po plecaki szkolne czy piłki nożne. Każdy z tych prezentów sprawia dzieciom ogromną radość. Niejednokrotnie będzie to jedyny prezent, jaki otrzymały w swoim życiu.

 

Grafika A4 dla szkół Pojemnik na wodę

 

Grafika A4 dla szkół Szkoła w pudełku