Planuję, dokonuję wyboru, podejmuję decyzje… w Galerii Handlowej „Twierdza”

W dniu 09 lutego 2022r. uczniowie kl.2Cs i 3Bs SPdP pod opieką p. Elżbiety Welcz i Igi Czechońskiej wybrali się do galerii celem rozwijania i utrwalania nabytych umiejętności społecznych niezbędnych w codziennym życiu. Uczniowie samodzielnie zaplanowali i zorganizowali dzień w Galerii Handlowej Twierdza.

Pierwsze kroki skierowali do sklepów odzieżowych i obuwniczych, gdzie wybierając ubrania kierowali się własnym stylem i upodobaniami. Samodzielnie dobierali rozmiar i przymierzali wybrane towary.

Następnie odwiedzili Ristorante Tricolore - włoską restaurację, gdzie zgodnie z dzisiejszymi obchodami Międzynarodowego Dnia Pizzy, zamówili pizzę, którą uwielbia chyba każdy!

Podczas takich zajęć w terenie uczniowie mogli rozwijać umiejętności organizacyjne, komunikacyjne oraz nawiązywać prawidłowe relacje z rówieśnikami. Będąc klientami, kształtowali swoje kompetencje w zakresie planowania i kontrolowania budżetu, dokonywania wyboru z karty menu, składania zamówienia.

Na koniec skorzystali również ze strefy „Wędrująca książka”, gdzie można rozwijać zainteresowania czytelnicze i propagować ideę wymiany książek.

 

Zdjęcia zamieszczamy w naszej galerii - kliknij TUTAJ!