Biwak w Obroczy

 

IMG 0015

Dnia 22 czerwca uczniowie klasy 1 a gimnazjum i 2 C Szkoły Przysposabiającej do Pracy wyjechali na dwudniowy biwak z elementami surwiwalu. Obóz rozbili  na terenie należącym do Gospodarstwa Agroturystycznego „Ranczo” w Obroczy. W trakcie pobytu uczyli się samodzielności, radzenia sobie w nowych, trudnych warunkach i sytuacjach, współpracy w zespole, pokonywania własnych słabości. Doświadczyli życia bez elektryczności, spania w namiocie, samodzielnie przygotowywali posiłki, gotowali zupę gulaszową w kociołku na ognisku.

 Niemałym wyzwaniem było przepłynięcie ośmiokilometrowej trasy spływu kajakowego po rzece Wieprz. Zmaganie z rwącym nurtem, omijanie wystających z wody konarów wymagało wysiłku, umiejętności koncentracji i współdziałania, tym bardziej, że większość uczestników,  wiosła w rękach trzymała po raz pierwszy w życiu.

Podczas zajęć w parku linowym, uczniowie mogli  spojrzeć z innej perspektywy na piękną, roztoczańską przyrodę.  Pokonując wysoko umocowane kładki, liny i inne przeszkody, przełamywali swoje lęki,  słabości i ograniczenia. Radość malująca się na ich twarzach i poczucie dumy z ukończenia 90 – metrowej trasy , zakończonej zjazdem tarolką,  były najlepszą nagrodą za podjęcie tak trudnego wyzwania.

W czasie nocnych zajęć terenowych z geocachingu, młodzież udowodniła, że coraz lepiej radzi sobie z orientacją w nieznanym terenie, korzystaniem z urządzeń nawigacyjnych. Wszystkie ukryte „skarby” zostały zlokalizowane i odnalezione.

Wspólne wykonywanie różnych zadań, wędrówki szlakami turystycznymi, zabawy i śpiewy przy ognisku, były okazją do nawiązania nowych przyjaźni i nabywania  potrzebnych umiejętności. Do  domu uczniowie wrócili zmęczeni, ale  radośni i pełni niezapomnianych wrażeń oraz bogatsi w nowe doświadczenia.

 

Zdjęcia zamieszczamy w naszej galerii. Kliknij TUTAJ!