Festiwal gier dawnych

FESTIWAL GIER DAWNYCH

Dnia 19 października 2016r. przedstawiciele klasy 1A i 2A Gimnazjum pod opieką
p.Wioli Witkowskiej i p.Izy Trusiuk uczestniczyli w imprezie kulturalno- rekreacyjnej pod nazwą „Festiwal Gier Dawnych”.

Impreza była zorganizowana przez Stowarzyszenie „W Dobrej Wierze” i WTZ
w Wolicy Brzozowej.

W spotkaniu brało udział sześć drużyn pięcioosobowych złożonych z uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej z regionu, oraz uczniów naszego Ośrodka.

Festiwal odbywał się w ramach gry terenowej. Każda z drużyn otrzymała mapę, która ułatwiała poruszanie się po terenie i dotarcie do kolejnych punktów gry. Na trasie drużyny napotkały dziesięć punktów, w których rywalizowały w sposób losowy grając w gry dawne lub mało znane np. kapsle, kółko-krzyżyk, bierki, molkky, jenga, laddergolf, hacele i inne.

Udział w grze dostarczył dużo emocji, radości oraz stał się okazją do nauki zasad fair play podczas rywalizacyjnych zmagań.

Spotkanie było również okazją do integracji uczestników warsztatów terapii zajęciowej, uczniów naszej szkoły z  wolontariuszami z Gimnazjum w Zubowicach.

Po zakończonej grze organizatorzy zaprosili wszystkich na grilla i słodki poczęstunek, po czym odbyło się podsumowanie, podziękowanie i wręczenie atrakcyjnych nagród.

 

Zdjęcia zamieszczamy w naszej galerii - Kliknij TUTAJ!