Co nam w duszy gra 2017

IV Regionalne Prezentacje Artystyczne Osób Niepełnosprawnych

„ Co nam w duszy gra…”

Już po raz czwarty Stowarzyszenie na Rzecz Integracji z Dziećmi i Młodzieżą Niepełnosprawną „Wszyscy Razem” we współpracy ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno- Wychowawczym oraz Klubem 3 Batalionu Zmechanizowanego zorganizowało Regionalne Prezentacje Artystyczne Osób Niepełnosprawnych „Co nam w duszy gra…” pod honorowym patronatem Starosty Zamojskiego. Wydarzenie miało miejsce 30.03. w Klubie 3 Batalionu Zmechanizowanego.

Celem prezentacji była integracja młodzieży niepełnosprawnej z różnych placówek oraz integracja tej młodzieży ze środowiskiem osób zdrowych.

W koncercie wzięli udział:

Przedstawiciele Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z  Niepełnosprawnością Intelektualną z koła w Zamościu przy ulicy Orlicz- Dreszera, TEATR CIENI z Zespołu Szkół Specjalnych i Przedszkola Specjalnego „Krok za krokiem” w Zamościu, Zespół wokalny oraz MUMINKI ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Tomaszowie Lubelskim. Przedstawiciele WarsztatuTerapii Zajęciowej „Krok za krokiem” w Zamościu, AZUMI ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Dorohusku, ARCHANIOŁY z Warsztatu Terapii Zajęciowej Św. Michała Archanioła w Zamościu, ROCKOPOWER z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 im. Dzieci Zamojszczyzny w Zamościu, Przedstawiciele Warsztatu Terapii Zajęciowej w Rozłopach, ARKADIA z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Zwierzyńcu i Drużyna ZHP „Nieprzetarty szklak” ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zamościu.

 

Gościnnie wystąpił zespół taneczny Maxi Dance ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Zamościu.

 

Cała sala wypełniona była publicznością, która entuzjastycznie przyjmowała występy wszystkich artystów prezentujących się w formie wokalnej, tanecznej, teatralnej i instrumentalnej. Świetnie bawili się także licznie zgromadzeni rodzice artystów, którzy swoimi występami  dostarczyli wszystkim wiele przeżyć i wrażeń. Za swój udział na scenie zostali uhonorowani wartościowymi upominkami.

 

Radosną dla wszystkich niespodzianką koncertu był występ zespołu disco polo „Bafflo”.

Prezentacjom towarzyszyła pokonkursowa wystawa XV Wojewódzkiego Konkursu Twórczości „Zawsze niech będzie…” oraz wystawa prac plastycznych „Sercem tworzymy” uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Zamościu.

Gośćmi koncertu byli: poseł Sławomir Zawiślak, przedstawiciel Starostwa Powiatu, Zastępca Prezydenta Miasta Zamość, Dyrektor Miejskiego Centrum Pomocy Rodzinie, przedstawiciel Lubelskiego Kuratorium Oświaty, Dyrektor Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej Nr 1 i Nr 2 w Zamościu oraz dyrektorzy i kierownicy  placówek biorących udział w prezentacjach.

 

Artystyczną imprezę wsparli sponsorzy: Pani Agnieszka Pawlak ze Skarżyska Kamiennej, Pan Arkadiusz Sitarz, Łukasz Milej, Łukasz Zbigniew Stasiak, Michał Kamil Marchocki z Warszawy oraz Jakub Karaś z Zabrza.

W dowód wdzięczności za okazaną życzliwość Zespół URWISY ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego zadedykowali i zaśpiewali dwa utwory.

 Zdjęcia zamieszczamy w naszej galerii - kliknij TUTAJ!

Krótki film z Prezentacji - kliknij TUTAJ!

Zamieszczamy link do relacji i galerii Katolickiego Radia Zamość - kliknij TUTAJ!