Roztoczański Miting Turystyczny

Już po raz trzeci Stowarzyszenie „Wszyscy Razem” zorganizowało Roztoczański Miting Turystyczny Osób Niepełnosprawnych „Pokonać siebie – wszystko jest możliwe”. Była to plenerowa impreza sportowo – rekreacyjna, która odbyła się w dniach 15-16 maja, a wzięło w niej udział 30 uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Zamościu.

Miting rozpoczął się wędrówką szlakami turystycznymi Puszczy Solskiej. Pod bacznym okiem przewodnika młodzież miała okazję podziwiać różne nieznane okazy przyrodnicze, podziwiać przepiękne krajobrazy. Wielkim odkryciem dla młodzieży było zwiedzanie Ziemianki Wira. Uczestnicy przebyli dosyć trudną trasę wynoszącą 17 kilometrów.

W późnych godzinach popołudniowych, grupa dotarła do Górecka Kościelnego, miejsca zakwaterowania. Po obiedzie i krótkim odpoczynku zaczęło się biesiadowanie przy ognisku. Oprócz uczty smakowej były też konkursy: quiz- co widziałem i zapamiętałem z wędrówki po szlakach, muzyczny- piosenka turystyczna. Młodzież popisywała się swoją wiedzą i talentem muzycznym. Na zakończenie dnia była też dyskoteka.

Następnego dnia po śniadaniu, rozpoczęły się gry i zabawy terenowe. Grupy zdrowo ze sobą rywalizowały, a przez cały czas towarzyszyła wesoła atmosfera. Potem przyszedł czas na podsumowanie całej imprezy i wręczenie nagród uczestnikom.

Organizatorzy i opiekunowie wysłuchali wiele pochwał i zachwytów całą imprezą, jedynym minusem było to, że za krótko. Padały zapytania, czy na przyszły rok można zorganizować dłuższy miting.

 

Zdjęcia zamieszczamy w naszej galerii - kliknij TUTAJ!