Z biegiem Wisły

Dnia 22 listopada w ramach uroczystego podsumowania innowacji Z biegiem Wisły w naszym Ośrodku świętowaliśmy Dzień Niebieski. Tego dnia uczniowie mieli okazję jeszcze bardziej przybliżyć sobie temat najdłuższej rzeki w Polsce -  Wisły. Na początku wysłuchali Legendy Warkocz Królewny Wisły przeczytanej przez zaproszonego gościa – Panią Barbarę Grabowską z Ośrodka Czytelnictwa dla Niepełnosprawnych w Książnicy Zamojskiej.Następnie cała społeczność szkolna obejrzała przedstawienie Z biegiem Wisły. Występ aktorów okazał się wędrówką przez całą Polskę. Z południa na północ, od gór do Bałtyku przewijały się historie, legendy, piosenki i tańce ludowe związane z miastami, przez które przepływa główna bohaterka – Wisła. Obejrzeliśmy więc taniec góralski, krakowski i lubelski, wysłuchaliśmy piosenek Płynie Wisła płynie, Kazimierz Dolny nad Wisłą, poznaliśmy legendę o powstaniu Wisły oraz o mieście Puławy. Przy muzyce Fryderyka Chopina obejrzeliśmy historię rodzenia się stolicy Polski – Warszawy. Wraz z rzeką Wisłą dotarliśmy  do Torunia, gdzie można było degustować pyszne pierniki. Wędrówka zakończyła się nad morzem, gdzie pożegnało Wisłę piękne wykonanie piosenki w oryginalnym języku kaszubskim.

 Po przedstawieniu odbył się quiz wiedzy o rzece Wiśle, dzięki któremu uczniowie mieli okazję sprawdzić, jak wiele zapamiętali z występu kolegów. Dobre odpowiedzi nagradzane zostawały cukierkami – oczywiście w kolorze niebieskim.

Na zakończenie uroczystości organizatorzy wręczyli dyplomy i upominki uczniom z klas, które przygotowały prace plastyczne na wystawę Z biegiem Wisły.

 

Zdjęcia zamieszczamy w naszej galerii - klinij TUTAJ!