Wycieczka do Zwierzyńca

Dnia 19 kwietnia 2018r. uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy, pod opiekąp. Agaty Sołoduchy oraz p. Elżbiety Welcz, udali się na wycieczkę do Zwierzyńca.

Wycieczkę rozpoczęliśmy od wejścia naścieżkę dydaktyczną, przy Ośrodku Edukacyjno – Muzealnym RPN, która wiodła na Bukową Górę – obszar ochrony ścisłej. Ścieżka ukazywałanie tylko niezwykłą różnorodność przyrodniczą, ale także pozostawione ślady naszej historii, np. kamień poświęcony Janowi Pawłowi II „Głaz Papieski” orazPomnik Pamięci Poległych Leśników. Po pokonaniu trasyleśnymi schodami weszliśmy na szczyt Bukowej Góry do punktu widokowego, gdzie można było podziwiać malowniczy krajobraz Roztocza oraz położoną w dole wieś Sochy. Była to trudna ścieżka ze względu na znaczna różnicę wzniesień, która wymagała pokonania stromego podejścia po schodach.

Młodzież nie tylko z zainteresowaniem obserwowała przyrodę korzystając z lornetki, ale także potrafiła właściwie zachować się na terenie obszaru ochrony ścisłej i dostrzec piękno przyrody.

Po zejściu ze ścieżki udaliśmy się drogą asfaltową w stronę Zwierzyńca do rezerwatu hodowli konika polskiego na punkt widokowy „Ostoja” oraznad stawy „Echo” – kompleks czterech stawów, także znajdujące się na terenie Roztoczańskiego Parku Narodowego, w miejscu mokradeł w dorzeczu strumienia Świerszcz.

Wycieczkę zakończyliśmy w cukierni na lodach. Zarówno pogoda jak i humory bardzo nam dopisały. Z wycieczki wróciliśmy zmęczeni ale także pełni wrażeń.

 

Zdjęcia zamieszczamy w naszej galerii - klknij TUTAJ!