„DOBRZE JEMY ZE SZKOŁĄ NA WIDELCU"

Przez ostatnie miesiące klasy 1-3 Szkoły Podstawowej  brały udział w Ogólnopolskim  programie „DOBRZE JEMY ZE SZKOŁĄ NA WIDELCU” organizowanym przez Fundację Szkoła na Widelcu.  Wychowawczynie realizowały  zajęcia edukacyjne (wg. materiałów otrzymanych w ramach programu). Poruszaliśmy między innymi takie tematy jak: Dlaczego jedzenie jest ważne? Skąd się bierze? Dlaczego warto umieć gotować? Oglądaliśmy również filmiki edukacyjne z Królikiem Marchwianem (bohaterem programu), który opowiadał nam np. o piramidzie żywienia. Nasze zajęcia  bazowały nie tylko na zajęciach teoretycznych, ale i praktycznych.  Uczniowie zakładali klasowe ogródki-siali rzeżuchę, sadzili cebulę, przygotowywali pyszne i zdrowe kanapki, sałatki owocowe i warzywne, koktajle mleczno-owocowe, soki. Podczas zajęć kulinarnych uczniowie zobaczyli jak przygotowywać proste potrawy nie tylko zdrowo, ale również smacznie. Uczniowie przygotowali również prace plastyczne związane ze zdrowym odżywianiem np. plakat „Jedz warzywa i owoce, zdobądź wszystkie zdrowe moce”. Nasze działania można zobaczyć na stronie programu „DOBRZE JEMY ZE SZKOŁĄ NA WIDELCU”  w zakładce Mapa dobrych działań szkół oraz na stronie internetowej naszej szkoły. 

Drodzy rodzice i nauczyciele zapraszamy do głosowania na nasze prace konkursowe realizowane w ramach programu. Głosować można od 7 maja od godziny 12.00 do 30 maja do godziny 12.00.  Należy wejść na stronę programu „DOBRZE JEMY ZE SZKOŁĄ NA WIDELCU”, znaleźć tam zakładkę KONKURS, wpisać nazwę naszej szkoły oraz miejscowość i zagłosować! 

 

Zdjęcia zamieszczamy w naszej galerii - kliknij TUTAJ!