Dzień Głośnego Czytania

Z okazji Dnia Głośnego Czytania uczniowie klasy 2bA szkoły podstawowej zorganizowali spotkanie, na którym zaprezentowali książkę Renaty Piątkowskiej „Gang Słodziaków. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie klas podstawowych, gimnazjum oraz zaproszeni rodzice.

Spotkanie rozpoczęło się od głośnego przeczytania przez rodzica opowiadania pt. „Lis Lucek”, które zostało również zilustrowane tekstem obrazkowo-wyrazowym przygotowanym w programie stymulującym funkcje poznawcze „SymWriter” dla dzieci, które nie porozumiewają się werbalnie. Następnie z wykorzystaniem pięknej scenografii , muzyki i prezentacji multimedialnej uczniowie zaprezentowali opowiadanie pt. „Sowa Zosia’ według opracowanego wcześniej scenariusza. Tłem przedstawienia był las z książki „Gang Słodziaków”, muzyka została dobrana w zależności od przedstawianych wydarzeń np. A. Vivaldi „Jesień”, muzyka z filmu „Różowa Pantera”, a aktorzy mieli na głowach maski wzorowane na bohaterach opowiadania. Podczas przedstawienia został wykorzystany przez niemówiącą uczennicę Big Button – komunikator wspierający komunikację osoby mającej problemy z komunikowaniem się. Podsumowaniem spotkania była wspólna zabawa do piosenki „Leśne Ludki”, podczas której uczniowi mieli za zadanie zaprezentować umowne gesty w rytm muzyki.

Dzień Głośnego czytania minął w bardzo przyjemnej atmosferze, kolorowo i atrakcyjnie, dla młodszych jak i starszych uczniów, którzy zadeklarowali czytanie książek codziennie.

 

Zdjęcia zamieszczamy w naszej galerii - kliknij TUTAJ!