Jedziemy szynobusem…

Czwartego października klasy 2bA, 5B, 6C, 6D, 7D ze Szkoły Podstawowej Nr 11 Specjalnej w Zamościu wyruszyły na niecodzienna wycieczkę dydaktyczną szynobusem do Krasnegostawu. Główne cele wyjazdu to: praktyczne poznanie środka transportu- szynobus, nauka kupowania biletów, prawidłowe zachowanie w szynobusie, a także poznanie zawodu związanego z koleją- konduktor.

O godzinie 12.30 na Dworzec Główny PKP w Zamościu zajechał nasz tajemniczy środek transportu. Zrobiliśmy „wielkie oczy” kiedy okazało się, że wyglądem przypominam nam po prostu mniejszy pociąg. Po zakupie biletów u pana konduktora zajęliśmy miejsca i ruszyliśmy w nieznane.

W trakcie drogi dowiedzieliśmy się bardzo dużo ciekawych informacji na temat: kursów szynobusa, pracy konduktora, kolejarza i maszynisty. Zajrzeliśmy tam do każdej „kajuty”, mogliśmy również obserwować pracę maszynisty na żywo. W chwilach przerwy podczas tej pasjonującej lekcji, mogliśmy podziwiać piękny krajobraz jesienny skąpany w złotym słońcu.

W związku ze zbliżającym się Świętem Kolejarza, przypadającym 25 listopada, w dniu wspomnienia Św. Katarzyny, patronki pracowników kolei, uczniowie SP Nr 11 Specjalnej wraz z wychowawcami, korzystając z okazji, składamy wszystkim pracownikom serdeczne życzenia oraz dziękujemy za wspaniałą wycieczkę!

 

Zdjęcia zamieszczamy w naszej galerii - kliknij TUTAJ!