Dzień Zespołu Downa

29 marca 2019 roku w naszym ośrodku po raz drugi świętowaliśmy obchodzony na całym świecie Dzień Zespołu Downa. W ramach obchodów 25 marca uczniowie ze Szkolnego Wolontariatu wraz z nauczycielami odwiedzili uczniów ze Szkoły Katolickiej im. Św. Ojca Pio w Zamościu, gdzie przekazali informacje na temat Zespołu Downa oraz wspólnie wykonali prace plastyczne – kolorowe skarpety, które są symbolem tego święta.

Natomiast 29 marca odbyło się uroczyste podsumowanie zatytułowane „O Nas Dla Was”. Podczas imprezy nasi uczniowie i zaproszeni goście z Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego zaprezentowali się w występach artystycznych. Następnie młodzi aktorzy wystąpili w przedstawieniu zainspirowanym bajką Jana Brzechwy „Pchła Szachrajka”. W trzech scenach zaprezentowali się wszyscy uczniowie z zespołem Downa ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Swoim talentem tanecznym podzielili się również z nami uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy. Celebracji Dnia Zespołu Downa towarzyszyła wystawa prac plastycznych ś.p. Julii Sikorskiej. Wspomnienie naszej uczennicy i koleżanki obejrzeć mogliśmy również na prezentacji multimedialnej.

Po zakończonych występach  wszyscy uczestnicy wraz z rodzicami, dziadkami i zaproszonymi gośćmi udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców naszych Jubilatów.

 

Relację z Obchodów można posłuchać w Katolickim Radio Zamość. Kliknij TUTAJ!

Galeria zdjęć - kliknij TUTAJ!