Zajęcia otwarte

W ramach wczesnego wspomagania rozwoju dziecka w SOSW w Zamościu odbywają się grupowe, integracyjne zajęcia, na które zapraszani są rodzice z dziećmi. Celem tych spotkań jest przedstawienie pomysłów na zabawy z dziećmi, pokazanie przyjemnych sposobów spędzania czasu oraz interaktywne wspieranie rozwoju z dziećmi.

 

Zajęcia o charakterze organizacyjno – integracyjnym – 08.09.2017

Pierwsze zajęcia rozpoczęły się od powitania przybyłych uczestników, przedstawienia się nauczycieli oraz wspólnych zabaw ruchowo-naśladowczych i tanecznych w kole. Następnie zajęcia odbywały się w mniejszych zespołach. Panie logopedki powitały dzieci piosenką, zachęcały do udziału w ćwiczeniach oddechowych i artykulacyjnych. Najwięcej radości sprawiły maluchom zabawy z wykorzystaniem chusty animacyjnej oraz instrumentów. Pedagodzy przygotowali zabawy manipulacyjne z wykorzystaniem atrakcyjnych pomocy. Przeprowadzono ćwiczenia manualne, rozwijające uwagę, koncentrację, spostrzeganie, pamięć. Usprawnianie ruchowe polegało na aktywizowanie dzieci do podejmowania wysiłku fizycznego, mobilizowaniu do wykonywania zadań sprawnościowych.

 

Zdjęcia publikujemy w naszej galerii - kliknij TUTAJ!

 

CYKL SPOTKAŃ „ZABAWY NA CZTERY PORY ROKU”

W programie przewidziane są grupowe zajęcia z pedagogiem, logopedą oraz specjalistami od usprawniania ruchowego i integracji sensorycznej. Zaplanowany został cykl czterech spotkań, które pozwolą maluchom bardziej zrozumieć i zauważyć zmiany zachodzące w przyrodzie wraz z pojawianiem się kolejnych pór roku. Priorytetowym celem zajęć jest zaprezentowanie rodzicom możliwości wspierania rozwoju dziecka z wykorzystaniem darów natury, produktów, przedmiotów, artykułów dostępnych w najbliższym otoczeniu i w każdym domu. Rodzice uczestniczący w spotkaniach zapoznają się z pomysłami tworzenia praktycznych pomocy dydaktycznych dla swoich dzieci oraz sposobami ich różnorodnego zastosowania w kreatywnych zabawach z dzieckiem

 

„JESIENNE ZABAWY”  - 25.10.2017r.  Kliknij TUTAJ!