Rajd po Roztoczu

dh 014logo

Rajd po Roztoczu

Rajdy piesze, to jedna z ulubionych form turystyki wśród uczniów naszego Ośrodka. Tym razem, w dniach 10 – 11 marca, harcerze ze szkolnej drużyny Nieprzetartego Szlaku  uczestniczyli razem z harcerzami z Szewni Górnej i Kosobud w rajdzie pieszym po Roztoczu.

Pierwszego dnia uczestnicy rajdu wędrowali na trasie Oseredek – Susiec – Huta Różaniecka czerwonym szlakiem „krawędziowym” i niebieskim „szumów”. Podczas marszu największym zainteresowaniem cieszyły się malownicze wodospady na potoku Jeleń i rzece Tanwi. Wędrówka nie była jedynym punktem programu tego dnia. Po krótkim odpoczynku harcerze zorganizowali integracyjne świeczowisko, natomiast późnym wieczorem nowi członkowie ZHP (zwani biszkoptami) złożyli upragnione Przyrzeczenie Harcerskie.

Kolejny dzień upłyną na wędrówce szlakiem niebieskim „po bunkrach Linii Mołotowa”. Po drodze harcerze mogli przyjrzeć się zabytkowej drewnianej cerkwi pw. Opieki NMP w Woli Wielkiej oraz schronom bojowym z czasów II Wojny Światowej. Uczestnicy zdobyli też kolejny szczyt w swojej „turystycznej karierze” - Wielki Dział (390 m n.p.m) należący do Korony Roztocza Wschodniego.

Piękna, wiosenna pogoda i miła atmosfera sprawiły, że nasi harcerze już w drodze powrotnej snuli plany o kolejnych turystycznych wyprawach. Czuwaj! 

 

Zdjęcia z rajdu zamieszczamy w naszej galerii. Kliknij TUTAJ!