Sejmik Samorządów Uczniowskich

IMG 0089m

30.03.2015 r. w Naszym Ośrodku odbył się Sejmik Samorządów Uczniowskich. Uczestniczyli w nim przedstawiciele Samorządów Uczniowskich Szkół Podstawowych z terenu Miasta Zamość wraz ze swoimi opiekunami.

Tematem Sejmiku było „Bądź kumplem – nie dokuczaj” przyłącz się do kampanii społecznej mającej przeciwdziałać przemocy w szkole. Ambasadorem kampanii został koszykarz Marcin Gortat.

Celem naszego spotkania było zwiększenie świadomości na temat dokuczania wśród dzieci. Uczestnicy dowiedzieli się czym jest dokuczanie, jak z nim walczyć, do kogo mogą się zwrócić. Podczas spotkania dzieci odgrywały scenki rodzajowe o dokuczaniu, które były wspólnie omawiane i analizowane. Innym zadaniem było przygotowanie przez poszczególne grupy Kodeksu Kumpla, który będzie wdrożony w szkołach.

Na koniec każdy uczestnik Sejmiku rzucał piłką do kosza (tak jak Marcin Gortat). Całe spotkanie przebiegało w bardzo przyjemnej atmosferze, było dużo śmiechu i zabawnych sytuacji. Podczas podsumowania dzieci mówiły, że będą mówić o tym problemie, reagować oraz przyznały, że dokuczanie nigdy nie jest w porządku. 

Zdjęcia prezentujemy w naszej galerii. Kliknij TUTAJ!