Wycieczka do Medyni

12 maja 2016 r. uczniowie naszego Ośrodka pod opieką pp. Igi Czechońskiej, Katarzyny Bartosiewicz, Agnieszki Janigi i Małgorzaty Łyś, wybrali się do Zagrody Gancarskiej w Medyni Głogowskiej koło Rzeszowa.

11

Za plecionym płotem przywitały nas stare, wiejskie chaty, budynek z wielkim piecem i pan Andrzej Plizga – medyński garncarz, który  przybliżył nam życie XIX-sto wiecznej wsi. Obejrzeliśmy wyroby ceramiczne, sprzęty garncarskie i rolnicze używane dawniej
w gospodarstwie. Uczniowie wzięli udział w warsztatach ceramicznych: poznali sztukę wytwarzania naczyń z gliny, rzeźby w glinie. Próbowali pod bacznym okiem pana Andrzeja tworzyć naczynia na kole garncarskim, a także malowali słynne medyńskie koguciki z gliny.

2

3

4

5

Nieco zmęczeni, ale pełni wrażeń i bogatsi o nową wiedzę, mogli sprawdzić również swoje umiejętności kulinarne. Uczestnicy samodzielnie mogli uformować własną pizzę oraz skomponować ją zgodnie  ze swoimi upodobaniami. Pizza smakowała wyśmienicie!

6

7

8

Wycieczka wszystkim dostarczyła wielu wrażeń i radości, a zarazem była doskonałą okazją do wspólnej zabawy i integracji.

 

Wszystkie zdjęcia zamieszczamy w naszej galerii - Kliknij TUTAJ!