„O Nas – dla Was” – Światowy Dzień Zespołu Downa

Po raz pierwszy w naszym Ośrodku obchodziliśmy Światowy Dzień Zespołu Downa. W ramach obchodów organizatorzy zaplanowali szereg działań. Od 19 marca w klasach 5-6a, 7a szkoły podstawowej oraz w klasie 3a gimnazjum prowadzono prelekcje pt. „Niepełnosprawność to dla mnie normalna sprawa”, mające na celu szerzenie tolerancji i akceptacji dla środowiska osób z zespołem Downa. 21 marca uczniowie naszego Ośrodka wraz z nauczycielami udali się z wizytą do Szkoły Podstawowej Nr 8 w Zamościu w celu propagowania akcji organizowanej przez Stowarzyszenie „Bardziej Kochani” i telewizję Lifetime - #liniaprosta. Natomiast 22 marca w SOSW odbyło się uroczyste podsumowanie obchodów pt. „O Nas – dla Was”. Rozpoczęło się ono warsztatami ruchowymi dla rodziców i dzieci z zespołem Downa. Następnie uczniowie naszego Ośrodka oraz zaproszeni goście z Przedszkoli Integracyjnych Nr 7 i 13 prezentowali swoje zdolności, talenty i zamiłowania. Podziwialiśmy więc występy taneczne, sportowe i krótkie przedstawienia, np. „Kaczka Dziwaczka” czy „Wiosenne porządki”. Z żywą reakcją publiczności spotkał się występ uczniów, którzy zaprezentowali lekcję rytmiki przy piosence „Miłość w Zakopanem”. Zgromadzeni uczniowie, rodzice, dziadkowie mogli także spróbować pysznych, zdrowych wypieków przygotowanych przez starszych uczniów naszego Ośrodka.

Spotkanie odbyło się w miłej i przyjaznej atmosferze. Nie brakowało łez wzruszenia i emocji przy wspólnym wykonywaniu piosenki „Jesteśmy tu” czy oglądaniu prezentacji multimedialnej „Pełnosprawni sercem”.

Po zakończonych występach przyszedł czas na wspólne rozmowy przy kawie i słodkim poczęstunku przygotowanym przez rodziców. Zaproszeni goście i rodzice mogli także zaznajomić się z najnowszymi publikacjami dotyczącymi funkcjonowania i terapii osób z zespołem Downa wystawionymi w bibliotece szkolnej.

Organizacji obchodów podjęły się nauczycielki: Ewa Borkowska-Sowa, Agnieszka Bałka, Dorota Koczułap.

 

Zdjęcia zamieszczamy w naszej galerii - kliknij TUTAJ!