Spotkanie z p. Jerzym Omelczukiem

W dniu 22 listopada gościliśmy niezwykłego człowieka –artystę malującego ustami. Pan Jerzy Omelczuk urodził się z kończynowym porażeniem mózgowym, lecz niepełnosprawność nie odebrała mu ani pogody ducha, ani zapału do rozwijania swoich pasji i talentu.

Jest malarzem, który swoją twórczością dzieli się   z ludźmi w całej Polsce i poza jej granicami. Niewielką część swoich obrazów zaprezentował na wystawie, która towarzyszyła artyście podczas warsztatów. Mogliśmy obserwować jak krok po kroku powstaje obraz. Pan Jerzy opowiadał o sobie, swojej twórczości i innych artystach malujących przy pomocy ust i stóp.

Na zakończenie spotkania nasz gość podarował nam obraz, który powstawał na oczach wszystkich zgromadzonych. Otrzymaliśmy również kartki, kalendarze z reprodukcjami jego prac i innych niepełnosprawnych artystów. Zaś uczniowie zafascynowani panem Jerzym i jego pasją podziękowali mu za spotkanie gromkimi brawami i pracą przygotowaną na plastyce.

 

Była to wspaniała lekcja czerpania radości z życia, realizowania swoich pasji, wytrwałości w dążeniu do wytyczonych celów.

 

Spotkanie zostało zorganizowane we współpracy z dyrektorem Młodzieżowego Domu Kultury w Zamościu p. Andrzejem Szumowskim – dziękujemy!

 

Zdjęcia zamieszczamy w naszej galerii - kliknij TUTAJ!