PHO3NIX ACTIVE SCHOOL

pho3nix kids logo

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy przyłączył się do akcji sportowej promowanej wśród uczniów szkół podstawowych PHO3NIX ACTIVE SCHOOL.

Pho3nix Active School to akcja sportowa, która ma na celu poruszyć dzieci z całej Polski oraz zaangażować je w inspirujące inicjatywy sportowe. W pierwszej edycji akcji w 2021 roku udział weźmie ponad 500 szkół podstawowych i blisko 200 000 uczniów i uczennic. Dla najaktywniejszych dzieci i szkół przewidziane są atrakcyjne nagrody w ramach dwóch konkursów. Finałem akcji są dziewięciodniowe obchody Międzynarodowego Dnia Sportu – od 6 do 14 kwietnia 2021 roku.

Patronat nad Pho3nix Active School objął Polski Komitet Olimpijski.

Rywalizacja dzieli sie na etapy oraz obejmuje :

1. Konkurs na największą liczbę kroków

Rywalizacja międzyszkolna prowadzona będzie na aplikacji mobilnej Pho3nix Kids i potrwa od 6 do 14 kwietnia 2021.

2. Konkurs na najciekawsze video sportowe , na najciekawszy film

Inicjatywy w szkołach! Między 9 a 25 kwietnia szkoły nagrywają video konkursowe ze sportową aktywnością. Pora zachęcać uczniów i znajomych do głosowania na sportowy film i… trzymać kciuki za wyniki. Do 30 kwietnia można wysyłać filmy do konkursu. Głosowanie trwa od 10 do 16 maja.

Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego klas podstawowych włączyli się również w inicjatywę towarzyszącą – video-taniec i plakatPho3nix Active School.

Wykonali ponad prac 50 prac konkursowych , które zostały udostępnione na stronie internetowej Pho3nix Active School oraz wiszą na szkolnej gazetce i zdobią ściany sali sportowej. Jako koordynatorzy jesteśmy pod ogromnym wrażeniem kreatywności naszych małych sportowców!

Nagrody czekają!!

A nagrodami dla uczestników będą:

1. Opaski sportowe dla wszystkich uczniów zwycięskich szkół

Zbieraj kroki, aby otrzymać sportową opaskę! Wszyscy uczniowie z trzech zwycięskich szkół, którzy wezmą udział w konkursie na największą liczbę kroków otrzymają od Fundacji Pho3nix elektroniczne sportowe opaski, z których dzieci będą mogły też korzystać w ramach aplikacji mobilnej Pho3nix Kids.

2. Sprzęt sportowy dla szkół o wartości do 10 000 zł

Trzy szkoły, które zdobędą najwięcej głosów internautów i jury Fundacji w konkursie na najciekawsze video sportowe, zdobywają sprzęt sportowy dla swoich uczniów. Jest o co walczyć – na najlepszych czekają nagrody o wartości:
10 000 zł, 7 000 zł i 5 000 zł!

3. Warsztaty sportowo-edukacyjne

Warsztaty Pho3nix Kids to sportowo-edukacyjne zajęcia i pokazy, z udziałem czołowych sportowców i olimpijczyków. Z naszym sportowym show przyjedziemy do 100 najlepszych szkół biorących udział w naszej akcji.

4.Inicjatywy towarzyszące

Pho3nix Active School to nie tylko konkursy z nagrodami ale także kilka miesięcy przygotowań i inspirujących inicjatyw, zwieńczonych finałowym tygodniem. Każda szkoła ma szansę na zaangażowanie się w dodatkowe akcje i otrzymać materiały i gadżety od Fundacji Pho3nix wspierające promocję finału akcji w szkole i konkursów z nagrodami.

ze sportowym pozdrowieniem

koordynatorzy konkursu w SOSW

Anna Pomazanka

Marta Szykuła

Marcin Głębocki